Doprava nad 2000 Kč zdarma

Proč nekupovat balenou vodu

Mnoho lidí je přesvědčeno, že balená voda je lepší, zdravější, chutnější a prý dokonce levnější než voda kohoutková a to přesto, že tyto mýty jsou pravidelně znovu a znovu vyvraceny.

Zdravá pitná voda

Hned na úvod je třeba vědět, že pitná kohoutková voda musí splňovat přísné hygienické standardy. Nemělo by být možné, aby vaše pitná voda byla jakkoliv závadná. Samozřejmě pokud máte v domě například staré rozvody, je možné že někde po cestě může dojít k problému, ale když rozvody vyměníte za nové, žádné nebezpečí nehrozí.

U balené vody nevíte, kde a jak dlouho byla uskladněná. Je tedy klidně možné, že se v ní na slunci namnožily přirozeně se vyskytující bakterie.

Pokud holdujete balené vodě, tak pamatujte, že po otevření ji máte skladovat v lednici a vypít ideálně do dvou dnů.

Která pitná voda je chutnější?

Jeden z faktorů, které nás u vody zajímají, je také její chuť. Každý má samozřejmě jiné preference, nicméně některá pravidla jsou pro jednotlivé typy vody totožná. Kohoutková voda by měla mít vždy chuť neutrální, bez čehokoliv výrazného.

Pokud chcete pít vodu obohacenou o určité minerály, nebo bez přidaných úprav, musíte sáhnout po vodách minerálních, nebo rovnou po vodě kojenecké. Minerální vody mají svoji typickou chuť dle svého složení.

Ale dejte si pozor: typická „balená pitná voda” klidně může pocházet z kohoutku. Je to právě z toho důvodu, že kohoutková voda splňuje hygienické specifikace pro pitnou vodu.

tap-791172_1920

Cena pitné vody

Balená voda je mnohem dražší než kohoutková. Za 1 litr balené vody zaplatíte zhruba 7 Kč, za 1 litr kohoutkové přibližně 0,1 Kč. Pokud byste si chtěli napustit 50litrovou vanu plnou pitné balené vody zaplatíte celých 350 Kč, za vodu z kohoutku dáte 5 Kč. A to je podstatný rozdíl.

Chcete ušetřit, ale opravdu vaší kohoutkové vodě nevěříte?

Existuje několik řešení, jak zajistit, aby vaše domácí voda byla kvalitní. První rada zní: pusťte na chvíli vodu, před tím, než si natočíte vodu na pití. Z trubek tak vypustíte případné rozmnožující se bakterie.

Druhé řešení je nainstalovat si doma přídavný filtr. Tyto filtry jsou konstruovány tak, aby odstranily případné nebezpečné bakterie a chemické sloučeniny, které by se mohly potenciálně objevit při dlouhé cestě vodovodními rozvody.

Ekologie

Ačkoliv je voda balená v pet lahvích u mnoha lidí stále populární, je pro naši přírodu silnou zátěží. V České republice například každoročně skončí 100 milionů lahví odhozených v přírodě.

Pokud vám záleží na ekologii a naší přírodě, tak pít vlastní vodu z kohoutku je tou správnou cestou.

Záleží tedy na vás, jestli si budete chtít připlatit každý den za balenou vodu, nebo pít stejně nezávadnou a výrazně levnější vodu z kohoutku. Přírodně si pojistit čistotu pitné vody přidaným bezpečnostním filtrem. Jedno je ovšem jisté. Bez vody se neobejdeme.

Zpět do obchodu